Kolay yapılabilen havalı ilizyon hileleri

havali-ilizyon-hileleriBeynin vücuttaki en güçlü organ olduğu sık sık söylenir. İnsanların beyni sonuna kadar kullanamadığı da bilinen bir gerçektir. İlizyon hilelerinin ortaya çıkışı binlerce yıl önceye dayanmaktadır ve günümüzde ilizyon hileleri Aref Ghafouri isimli ünlü bir ilizyonist sayesinde oldukça popüler bir konuma gelmiştir. Bu yazımızda arkadaşlarınız üzerinde kullanabileceğiniz uzmanlık ya da yüksek tecrübe gerektirmeyen, dünyanın en ünlü ilizyonistlerinin bile kullandığı bazı ilizyon hilelerinin püf noktalarını açıkliyoruz.

ilizyon hileleri #1 – Sessizliği Avantajınıza Kullanın

İnsanlar sessizliğin gücünü pazarlıklarda ya da günlük konuşmalarda fark ederler. Hatta çoğu insan konuşmalarda gerçekleşen uzun sessizliklerden sonra genellikle büyük şeylerin yaşanmasını beklemektedir. Eğer sizler de insanların sizin faydanıza olacak şeyler yapmasını sağlamak amacıyla onları etkilemek istiyorsanız, konuşurken kasıtlı olarak duraklamalar yapın. Bu sayede konuştuğunuz kişinin tamamen sizin konuşmanıza konsantre olmasını sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan ise bu duraklamaların çok sık tekrarlanmaması olmalıdır. Eğer çok fazla duraklama yaşarsanız, konuşmanız yapmacık ve samimiyetsiz bulunabilir.

ilizyon hileleri #2 – Vücut Dilini Taklit Edin

İnsanlar kendilerine benzeyen insanların söylediklerini kabul etme konusunda eğilimlidirler. Bir kişinin başka bir kişiye yaklaşmasının ve onun kültürüne, yaşama stiline adapte olmasının en kolay yollarından biri vücut dili hareketlerini taklit etmesidir. Bu yöntem sayesinde kişiler birbirini arkadaşça karşılar ve içgüdüsel olarak güven duygusu hissederler. Bundan milyonlarca yıl önce insanlar medeniyetler halinde yaşamadan önce birbirlerini ayırt edebilmek için vücutlarındaki işaretlere ve davranışlara bakarlardı. Bu şekilde de yaşadıkları küçük topluluklar arasında yabancı kişilerin olmadığı konusunda emin olurlardı.

ilizyon hileleri #3 – İstediğinizi Alma Konusunda Kararlı Olun

Birçok insan birden fazla şeyi aynı anda yapma konusunda başarısız olur çünkü yapılmak istenen şeylerin hepsinde aynı başarıyı gösteremez. İnsanlar doğası gereği kararlıdır ve bu kararlılığı iyi bir şekilde kullananlar da istediklerini bir şekilde alırlar. Örneğin, bir gece kulübüne girmeye çalışıyorsunuz fakat güvenlik görevlileri izin vermiyor. Böyle bir durumda kararlı bir kişi kulübün önünde bir karışıklık yaratarak güvenlik görevlilerinin dikkatini o noktaya çekip gizlice kulübe girebilir. Bu kişi hedefe odaklıdır.

ilizyon hileleri #4 – Açık Uçlu Sorular Kullanın

İnsanlara seçenekler sunulduğu zaman istediğiniz şeyi yapmaya daha meyillidirler. Seçeneklerin sağladığı ilizyon hileleri sayesinde kişiler aceleye getirilmiş ya da emrivaki yapılmış hissetmezler. Genellikle sunduğunuz seçeneklerden birini rahatsızlık duymadan seçerler. Seçenekleri siz veriyor da olsanız, sonuçta insanlarda “kendim seçtim” duygusu oluşur. Örneğin, 4 yaşındaki çocuğunuzun bezelye yemesini istiyorsunuz fakat reddediyor. Böyle bir durumda çocuğunuza “bezelyeleri kırmızı kapta mı yoksa yeşil kapta mı yemek istersin?” gibi bir soru sorun. Çoçuk birini seçecek ve bezelyeleri yiyecektir.
Son olarak da eğer ilizyon hileleri ile insanları şaşkına çevirmek istiyorsanız kendinize güvenir bir şekilde davranın. Güven, kişinin usta olduğu düşüncesini yaratır ve insanların kişiye saygı duymasını sağlar.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap