5 İlginç ilizyon resimleri

Optik ilizyon resimleri alıcıya bağlı olarak nesnel gerçeklikten farklılık gösterebilen görüntülerdir. Görsel ilizyon resimleri, beynin görüntüyü yorumlaması ile görüntünün fiziksel özelliklerinin çelişmesi durumlarında ortaya çıkar.

Aşağıda birbirinden mükemmel ilizyon resimleri detaylı ve sıralanmış bir şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca bu harika ilizyon resimleri sadece yetişkinler için değil çocuklar için de oldukça uygundur.

ilizyon resmi #1 – kafanı kaldır..

Bu ilizyon resmine kafanızı kaldırarak bakarsanız, resimde aslında bir nehirin olmadığını ve fotoğrafın yandan çekilmis olduğunu fark edersiniz. Yani fotoğraftaki nehir değil ama boş havadır.

ilizyon-resimleri-1

ilizyon resmi #2 – boyanmış asansör tabanı!

Bu ilizyon resminde asansorün alttabanı yokmuş gibi gozükmektedir. Aslında tabanı bulunmaktadır ama ressamlar tarafından tabanı yokmuş gibi boya ile boyanmış.

ilizyon resimleri 2

ilizyon resmi #3 – gördüğün an!

Bu ilizyon resminde dalların arasına iyi bakarsanız dal şeklınden pek az farkı olan bir orümcek görürsünüz. Korkunç ve aynı zamanda şoke eden bir ilizyon resmi.

ilizyon resimleri 3

ilizyon resmi #4 – aslan boyaması..

Bu ilizyon resminde ünlü bir şovmenin kadınlarla birlikte yaptığı yanıltıcı ilizyon resminde çoğu kişi tarafından ilk bakışta bir aslan farkedilmektedir, daha sonra kadınların üstünde boya olduğunun farkına varırsınız. Yani ilk bakışta bir aslan kafasına benzeyen bu ilizyon resminde aslında 3 tane genç kadının boyanmış bir şekilde ilizyoncu şovmene sarıldığını ve dolayısıyla bir ilizyonlu ve yanıltıcı bir resim ortaya koyduklarını fark edebilirsiniz. Oldukça basarılı bir ilizyon resmi.

ilizyon resimleri 4

ilizyon resmi #5 – acıkmış asker

Bu ilizyon resminde bir askerin camera önünde poz verdiği ve helikopterin daha uzakta olması nedeniyle asker arkadaşlarını yiyormuş gibi bir ilizyon ortaya çıkmaktadır. Uzak ve yakını kullanarak akıllıca bir yanılsama ilizyon resmi.

ilizyon-resimleri-5

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap