Hızlı öğrenilen 5 basit ilizyon numaraları

5-basit-ilizyon-numaralariİlizyon binlerce yıldır var olan bir çalışmadır. Sihirbazlar, medyumlar ve falcılar insanları gözlemleyip onları taklit ederek yeteneklerini geliştirmektedirler. Her şey küçük bir numaraya bağlanamaz. Bazı şeylerin gerçekleşmesi için belirli koşullar ve nedenler gereklidir.

Bu yazımızda, sizlere aileniz ve arkadaşlarınız üzerinde kullanabileceğiniz en basit ilizyon numaralarından bazılarını açıklayacağız.

Basit ilizyon #1 – Kaşık Bükme

Uri Geller dünyanın her yerinde iyi bilinen ve kaşık bükme konusunda uzman bir ilizyonist’tir. Fakat, Geller’in kaşık bükme konusundaki bu marifeti birçok insanın yediği bir basit ilizyon numarasıdır. Bir kişinin kaşığı gerçekten de sadece zihnini kullanarak bükebilmesi imkansızdır. Arkadaşlarınızı bir araya toplayın ve her birine kaşık verin. Dikkatli bir şekilde kendi kaşığınızı bükerken arkadaşlarınızdan kaşıklarının özelliklerini oldukça detaylı bir şekilde tarif etmelerini isteyin. Bu durumda siz kaşığınızı bükerken herkes kendi kaşığıyla meşgul olacak ve sizin ne yaptığınızı görmeyecekler.

Basit ilizyon #2 – Bir Tartışmayı Kazanmak

Eğer birisiyle tartışıyor ve bu tartışmayı kazanmak istiyorsanız, her zaman sakin kalmaya özen gösterin. Bu sayede sadece mantıklı davranan kişi olarak görünmez ayrıca da tartıştığınız kişiyi sakince dinlediğiniz için onun ne demek istediğini iyice anlar ve fırsatınız olduğunda karşı cevaplar verebilirsiniz. Sakin kalıp iyi cevaplar verdiğinizde de karşınızdaki kişi düşüncesindeki hatayı anlar ve yenilgiyi kabullenir.

Basit ilizyon #3 – İnsanları Bir Yalana İnandırmak

Herkes basit bir şekilde yalan söyleyemez ama bir yalanı inanılabilir kılmak için utanç duygusunun gücünü kullanabilir. Eğer insanları yalanınıza inandırmak istiyorsanız, yalana utanç verici bir nokta ekleyin. Örneğin, birisi size ‘’hala kız arkadaşınla çıkıyor musun?’’ diye sorduğunda ‘’Hafta sonu birlikte yediğimiz harika yemeğin içine koyduğu acı biberler Pazartesi günümü tuvalette geçirmeme neden olsa da Evet hala birlikteyiz’’ gibi bir cevap verirseniz söylediğiniz yalan yerine sizin tuvaletteki haliniz kişinin aklında kalır. İçinde utanç verici bir nokta bulunan bir yalan söylerseniz karşınızdaki kişinin size inanma olanağı çok daha yüksek olur.

Basit ilizyon #4 – Fısıldamak Daha Çok Fısıltıya Neden Olur

Sosyal toplantılarınızda gürültücü arkadaşınızı susturmak istiyorsanız eğilip kulağına bir şey söyleyin. Bu sayede gürültücü arkadaşınız da size fısıldayarak cevap verecek ya da normal bir ses şiddetiyle konuşacaktır. Bu yöntem hiperaktif çocukları sakinleştirmede de kullanılabilecek harika bir yöntemdir.

Basit ilizyon #5 – Yardım İstemeden Yardım Almak

Eğer yapmakta zorlandığınız ya da yapmak istemediğiniz bir iş ve yanınızda da yardım etmekte gönülsüz bir kişi varsa, o kişiyle bir sohbete başlayıp konuşma esnasında işi yavaşça o kişinin eline tutuşturmanız size yardımcı olacaktır. Kişi konuşmaya daldığından bir direnç göstermeyerek istemsizce yardım edecektir. Çoğu zaman kişi yardım ettiğini bile anlamayacaktır.

1 Yorum

  • ReplyAhmetTemmuz 27, 2016 at 7:22 pm

    HARİKA

  • Yorum Yap