3 Büyük ilizyon sırları açıklandı

İlizyon diğer sihirbazlık numaralarına kıyasla daha yeni olanlar arasındadır fakat oldukça etkileyicidir. Günümüzde hemen hemen herkes şapkadan tavşan çıkarma ya da kart tahmin etme gibi numaraları görmüştür fakat iyi ilizyon sırları herkesin harcı değildir. Başarılı bir şekilde yapılmış iyi bir ilizyon numarası izleyenlerin akıllarını başlarından alabilir. İyi ve kaliteli numaralar ilizyonistin gerçekten de insanların akıllarını okuyabildiği algısını oluşturur ve bu tür bir ilizyon numarasına tanıklık etmek oldukça korkutucu ve şaşkınlık verici olabilir. Böyle bir durumda ilizyonistin, izleyenlerin kafasından geçen her sırları bildiği fikri oluşabilmektedir.

ilizyon-sirlari

Fakat gerçek ilizyon sırları tamamen bilime dayalıdır ve insanların vücut dilleri ya da davranışları üzerine yapılan çıkarım ve tahminlerin kullanılmasıyla gerçekleşir.
İlizyon, Aref Ghafouri gibi televizyonda olağanüstü ilizyon hileleri yapan kişiler sayesinde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bu tür numaraları izleyen insanların çoğunun kafasında ‘’Nasıl yapabilir böyle bir şeyi!’’ sorusu takılı kalmaktadır.

İşte şimdi sizlere bu ilizyon numaralarının aslında nasıl gerçekleştiğini anlamanızı kolaylaştıracak 3 büyük ilizyon sırları açıklıyoruz!

ilizyon sırları #1 – İzleyicilerin Dudaklarını Gözlemleyin

İlizyonistler genellikle izleyenlerin arasından bir kişinin bir kelime ya da eşya düşünmesini ve bunu defalarca tekrar etmesini isterler. Bu esnada başka bir şeyle uğraşan ilizyonistler izleyenler arasından seçilen o kişinin kelimeyi kafalarından tekrar etme işlemine devam etmesini isterler. Bu işlemi yapan kişi farkında olmadan bir süre sonra düşündüğü kelimeyi dudaklarıyla da okur. Başka şeylerle uğraşan ilizyonist bu süre boyunca kişinin dudaklarını okumaktadır.
Eğer ilizyonist güzel bir gözlemciyse kişinin dudaklarını okur ve düşünülen kelime ya da eşyayı tahmin edebilir. Burada önemli olan nokta tekrar edilen kelimenin ilk ve son harflerine odaklanmaktır. Aradaki harfleri tamamlamak diğerlerine göre nispeten daha kolaydır.

ilizyon sırları #2 – Yönlendirme Her Şeydir

İnsanları, gerçek bir ilizyonist olduğunuza ve onların düşüncelerini okuyabildiğinize ikna etmenin açık ara en iyi yolu akıllarına bir fikir sokmaktır. Bu işlem ‘yönlendirme’ ile yapılabilmektedir. Yönlendirme işlemi kelimeleri ya da vücut dilini kullanarak izleyicilerin farkında olmadan bir şeye odaklanmasını sağlamaktır. Bunu yaptıktan sonra onlardan bir şey düşünmelerini istediğinizde farkında olmadan odaklandıkları şeyi düşüneceklerdir.
Örneğin, eğer ilizyona başlamadan önce izleyicilere saatin kaç olduğunu sorarak saat üzerine dikkat çekerseniz ve daha sonrada yapacağınız numarada ‘’bir aksesuar düşünün’’ telkinini verirseniz, izleyenlerin düşüneceği aksesuar neredeyse her zaman saat olacaktır.

ilizyon sırları #3 – Bilgi Almaya Çalışın

Bilgi almanın en iyi yolu ipucu toplamaktır. Kişilerden ipucu toplamak için genel ve birden çok anlama gelebilecek cümleler kullanarak insanların verdiği tepkilere göre hareket etmek gerekmektedir. Bu teknik neredeyse her şey ve herkes için uygulanabilir.
Örneğin, fal bakarken ‘’19 sayısını görüyorum… Senin için bir anlamı var mı bu sayının?’’ gibi bir cümle söylendiğinde çok büyük ihtimalle insanlar 19 sayısını bir şeye bağlayacaklardır. Bu noktada insanlardan daha fazla bilgi sızdırabilir ve verdikleri tepkilere göre çıkarımlar yaparak insanların zihinlerini okuyabiliyor düşüncesi oluşturabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap